MB Holding bünyesinde faaliyet gösteren İnper Perlit’in yeni markası PERSTONE, 23-27 Mayıs tarihlerinde TÜYAP Fuar Ve Kongre Merkezinde düzenlenen 40. Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul’da tüketici ve sektör temsilcilerini bir araya getirdi.

“Çözümsüzlükleri ortadan kaldırır” sloganı ile yola çıkan Perstone, fuarda iş ortakları ile bir araya gelmiş olmanın heyecanını yaşadı.

Perstone ürünlerini ve 40.Yapı Fuarını değerlendiren Özcan Kaya; 2017 yılının ilk aylarında lansmanını yaptığımız ürünlerimizin, ziyaretçilerinden yoğun ilgi görmesinden çok memnun olduk. Standımızın görsel olarak ilgi odağı olmasının yanında, bizi ziyaret eden sektör temsilcilerinin, doğallık, sürdürülebilirlik ve güvenlik konularındaki duyarlılığı bizleri daha da heyecanlandırmış olup, doğru ürünlerle pazarda olduğumuzu ispatlamıştır. Ziyaretçilerimiz içerisinde perlit sıvaları üreten firmaların ziyareti, ürünlerimizin kendileri tarafından incelenmesi de, yapılan AR-GE’nin ve tüm emeklerin ne kadar yerinde olduğunu göstermiştir. Son olarak yurt içi ve yurt dışı ziyaretçilerimizden gelen talepler neticesinde, bayilik ve ihracata yönelik çalışmalarımızın ivedilik kazanması gerektiğine karar vermiş durumdayız, diyerek sözlerini tamamladı.

Yapı fuarı 1.250 firmanın sergilediği yaklaşık 19.000 ürün, 105 ülkeden 120.000 yerli ve yabancı ziyaretçinin katılımı ile gerçekleşti. Fuar süresince düzenlenen etkinliklerde mimarlık, gayrimenkul, yeni ürün, yeni iş fırsatları, yapı ürünlerinin geleceği, sürdürülebilirlik, iş güvenliği, tasarım, pazarlama ve kariyer başlıklarında dünyaca ünlü pek çok önemli isim ola, diyerek sözlerini tamamladı.