Hakkımızda

İnper Perlit, ürettiği ürünlerle hitap ettiği sektörlere çözüm ve destek sağlama, iş sürekliliği ve kaliteli malzeme hizmetlerini, konusunda uzman ve deneyimli kadrosu ile müşterilere sunmaktadır. 1997 yılından itibaren birikim ve tecrübe ile müşterilerinin ihtiyaç duyduğu ürünlerin kullanım alanlarını bilir, ürün ve hizmetleri bu ihtiyaçlar doğrultusunda birbirine entegre ederek müşterilerine özel çözümler sunar.

“Başarı En Büyük Mutluluktur ” ilkesiyle yola çıkan MB Holding, içinde bulunduğu her sektörde adına ve konumuna yakışır bir şekilde hareket etmeyi, müşterilerinin ihtiyaçlarını en üst seviyede tutan, çevreye ve insana saygılı, sadece bulunduğu sektörde değil, topluma pozitif etki edebileceği her noktada lider bir kuruluş olmayı kendisine vizyon olarak belirlemiştir.

1997 yılında MB Holding bünyesinde kurulan İnper Perlit İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti. Güneydoğu Anadolu bölgesinin ilk ve tek perlit genleştirme hizmeti veren kuruluşudur. Gaziantep 3. Organize Sanayi Bölgesi’nde 6 bin m2 kapalı, 14 bin m2 açık alanda hizmet veren İnper Perlit 2003 yılında TSE kalite belgesi, 2008 yılında ise ISO 9001:2000 belgesi almıştır.

İşinizde doğallıktan ve doğadan yanaysanız, inşaatlarda ve yapı işlerinizde Perstone size en doğal yalıtım çözümünü sunar. Tamamen naturel olarak oluşan bir kayaç türü olan perlit, Perstone markalı ürünlerin hammaddesidir.

Perstone çatı markası altında sunulan perlit içerikli yalıtım ürünleri mamut, leopar, mors, ahtapot gibi canlılardan ilhamını; bu canlı türlerinin latince karşılığı olan Mammuthus, Pardus, Walrus, Octopus adlarından da marka isimlerini alır.

Perstone stabil yalıtım yapar. Doğal gözenekli yapısı bozulmaz, değişkenlik göstermez. Yalıtım özelliklerini zaman içerisinde kaybetmez. Yapının ömrü ile yalıtım değerlerini kaybetmez, yapıyı korur.

Diğer yalıtım ürünlerinde sıkça yaşanan yalıtım performans kayıplarını yaşatmaz. Kolay uygulama ve işçiliği sayesinde son derece ekonomik bir inşaat yapı malzemeleridir. Projelerinizdeki detay çözümleriyle en ekonomik sonuçlara ulaştırır.

Üretildikten sonra oksijenle tepkimeye girmez, eriyerek etrafa çevre kirliliği yapmaz, doğaldır, sağlığa zararlı maddeleri bünyesinde bulundurmaz. Bu özellikleri ile çevre dostudur. Yalıtım kaynaklarını en iyi şekilde kullanır.

Sertifikalarımız

TSE

TS EN 771-3 2011+A1

TSE

TS EN 988-1

TSE

TS EN 998-2

TSE

TS EN 13169+A1

TSE

TSE K 119

TSE

TSE ISO EN 9000