Avrupa’da 14 ülkede düzenlenen Architect@work, Kasım 2018’de, İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlendi. Yenilikçi ürünlerin sergilendiği fuarda yer alan Perstone, yeni teknolojiyle ürettiği ürünlerini 2 gün boyunca ziyaretçilerin beğenisine sundu.

Perstonebu yıl üçüncüsü düzenlenen ve Türkiye’deki mimar, iç mimar ve yapı uzmanlarının yoğun ilgisini gören etkinlikte Mammuthus, Pardus, Walrus, ve  Octopus ürünleriyle dikkatleri üzerine çekti.

Belli markaların özel bir heyet tarafından seçilen ürünlerinin sergilendiği platformda, son teknoloji malzemeleri kullanarak sektörde fark yaratan ve tasarımda titiz bir marka olan Perstone Doğal Yapı ve Yalıtım ürünlerinin inşaat sektörü için önemini ziyaretçilere anlattı.

İnper Perlit Genel Müdürü Özcan Kaya, inovasyonu ön planda tutan iş ilkesiyle fuara katılım sağladıklarını ifade ederek sözlerine şöyle devam etti: “Gücünü perlit mucizesinden alan Perstone markalı yapı ve yalıtım ürünleri; tüm yapıların ısı, ses ve yangın yalıtımını tamamen doğal yollardan kusursuz olarak sağlamaktadır. Yeni teknolojiyle üretilen ürünlerimiz Mammuthus, Pardus, Walrus, ve  Octopus’u Archıtect@Work İstanbul’da sektörün uzmanlarına sunduk. Perstone olarak,  araştırma ve geliştirme çalışmalarının yürütüldüğü AR-GE bölümümüz ile buradaki ziyaretçilerden aldığımız geri bildirimler ışığında, yeni ürünlerin ülkemize kazandırılmasına öncülük etmekte, yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda sektörünün en yenilikçi şirketi olma vizyonuna emin adımlarla yol almaya devam edeceğiz.” dedi.

Geleneksel hale gelmeyi hedefleyen fuar; önümüzdeki yıllarda da yenilikçi malzemeleri sunmaya devam edecek.