Isı, ses ve yangın yalıtımında gücünü doğadan alan PERSTONE, bir MB Holding girişimi olarak sektörde dikkat çekiyor. MB Holding tarafından Grand Hotel’de Perstone Marka Lansmanı ve Malzeme ile Mimari Tasarım, Güvenlik ve Sürdürülebilik konulu panel düzenlendi. Lansman ve panele İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi yönetimi, bölgenin önde gelen mimar ve müteahhitleri ve bölgenin ileri gelen akademisyenleri katıldı.

Kentsel tasarım, mimari ve iç mimari projeleriyle ulusal ve uluslararası ölçekte dikkat çeken, birçok yarışmada ödül sahibi Evrenol Architects’in kurucu ortağı Yüksek Mimar Mehpare Evrenol moderatörlüğündeki panelde doğal malzemelerin mimari tasarımdaki yeri ve önemine işaret edildi. Sürdürülebilirliğinin projelerde nasıl korunması gerektiği ve yeni projelerde de hangi kriterlerle malzemenin düşünülmesi gerektiği mercek altına alındı. Bu kapsamda, LEED sertifikasını veren, ABD Yeşil Binalar Konseyi (USGBC) Yönetim Kurulu’na seçilen ilk Türk firması TURKECO’nun Kurucu Yöneticisi İnşaat Mühendisi Dr. Duygu Erten birikimlerini aktararak, kamu ve özel sektör ilişkilerini değerlendirdi. Türkiye’nin yangın, koruma ve güvenlik denilince akla gelen ilk ismi olan Makine Mühendisi Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç’ı da mimari tasarım ve uygulamalarda dikkat edilmesi gereken koruma hususları hakkında panel katılımcılarını bilgilendirdi.

İnper Perlit Satış ve Pazarlama Müdürü Gökmen Köroğlu ise konuşmasında, ‘‘Gücünü perlit mucizesinden alan Perstone markalı yapı ve yalıtım ürünleri; tüm yapıların ısı, ses ve yangın yalıtımını tamamen doğal yollardan kusursuz olarak sağlamaktadır. Yeni teknolojiye sahip üretim özellikleri ile soğuk, sıcak, nem, yangın, yüksek ses gibi olumsuz koşullarda yapıları korumaktadır. Perstone çatı markası altında sunulan Mammuthus (Duvar Örgü), Pardus (Yalıtım Plağı), Walrus (Yaltım Sıvası), Octopus’un (Blok Örgü Tutkalı) içeriğindeki perlit sayesinde yalıtımın en doğal ve en güçlü hali’’ olduğunu dile getirdi.

Başarı En Büyük Mutluluktur

“Başarı En Büyük Mutluluktur” ilkesiyle yola çıkan MB Holding; içinde bulunduğu her sektörde adına ve konumuna yakışır bir şekilde hareket etmeyi, müşterilerinin ihtiyaçlarını en üst seviyede tutmayı, çevreye ve insana saygılı olmayı, sadece bulunduğu sektörde değil topluma pozitif etki edebileceği her noktada lider bir kuruluş olmayı kendisine vizyon olarak belirlemiştir. MB Holding bünyesinde 1997 yılında kurulan İnper Perlit; uzun yıllar sürdürdüğü Ar-Ge çalışmaları sonucunda perlitin doğal yapısını koruyup, Perstone markasıyla ürettiği yapı malzemesi ve yalıtım ürünlerini inşaat sektörüne sunmanın gururunu yaşıyor. Program fotoğraf çekimi ve konuşmacılara teşekkür hediyelerinin takdimi ile son buldu.