GAPTARIM Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Fuarına katılan MB Holding grup şirketlerinden İnper Perlit katılımcılardan yoğun ilgi gördü.

Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezinde düzenlenen ve resmi açılışı Gaziantep Valisi Erdal Ata, Gaziantep Ak Parti Milletvekili Nejat Koçer, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Dr. Asım Güzelbey ve diğer protokol üyelerinin katılımıyla gerçekleşen Tarım, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık fuarına MB Holding grup şirketlerinden İnper Perlit de katılım gösterdi.

Dünya rezervinin %72’si Türkiye’de bulunan ve inşaat sektöründen tarıma, sanayi sektöründen gıdaya, tekstil sektöründen sağlık sektörüne uzanan geniş bir kullanım alanına sahip perlit malzemesi, piyasada kullanılan malzemeler arasında insan sağlığını olumsuz etkilemeyen tek doğal malzeme olmasıyla da oldukça önemli bir yere sahiptir.

Perlit malzemesinin tarım sektöründe fidelendirmede, kaynak ve ilaç tasarrufunda, topraksız meyve ve sebze yetiştiriciliğinde kullanıldığını anlatan İnper Genel Müdürü Özcan Kaya; “Ortamın su tutma ve havalanma kapasitesi yüksek tuttuğu için besin alımını kolaylaştıran perlit ayrıca bitkide kaymak tabakası ve balçık oluşmasını engelleyen steril bir üründür. Bünyesinde hiçbir hastalık mantar, böceklenme, tohumlanma ve otlanma içermediğinden ilaçlama gerekmezsizin kullanılabilir.” dedi.

Bu özellikleri açısından ülke tarımına ve çiftçilerimize büyük yarar sağlayacak olan perlit malzemesini fuara gelen konuklara tanıtan İnper Perlit yetkilileri; Tarım ve Hayvancılık sektöründe birçok önemli firmanın katılımıyla gerçekleştirilen fuara Gaziantep ve civar çevrelerden katılan insanların kalabalıklığından ve konukların perlit malzemesine olan ilgisinden memnun olduklarını dile getirdiler.