İnşaat sektörünün önde gelen firmalarından olan MB Holding bünyesinde Perlit genleştirme alanında faaliyet gösteren şirketi İnper Perlit, AR-GE çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. ‘Perstone’ ismini markalaştıran ve üretim aşamasındaki ürünleri piyasaya sunmaya hazırlanan kuruluş, yeni teknolojiyle üretilen perlit içerikli yapı malzemelerinin ses, ısı ve yangın yalıtımında büyük oranda işçilik ve kullanılan malzemeden tasarruf sağlayacağının altını önemle çiziyor.

“PERSTONE” Markası Görücüye Çıkıyor

İnşaat, Yapı Malzemesi, Enerji, Tarım, Medikal Tekstil ve Turizm alanlarında faaliyet gösteren MB Holding’in çatısı altında bulunan İnper Perlit, yalıtım ve inşaat sektörünün ihtiyaçlarını iyi belirleyerek ‘Perstone’ markasıyla yeni, doğal ve güçlü izolasyon ürünlerini tüketiciye sunmaya hazırlanıyor.

Performans Kaybı “Sıfır”

1997’de Gaziantep’te kurulan İnper Perlit şirketi, ürün gamını, geliştirdiği yeni ürünleri ve teknolojileriyle artırarak sektörü hareketlendirecek. Şirket olarak geliştirdikleri ürün ve teknolojilerin her zaman yasa ve mevzuatlara saygı çerçevesi içerisinde, doğaya uyumlu, sağlıklı, pratik uygulamalara uygun olduğunu dile getiren İnper Perlit Genel Müdürü Özcan Kaya, “Bilindiği üzere ülkemizin enerji açığı var. Bu bağlamda enerjiyi doğru, tasarruflu, yerinde kullanmak ve doğa dostu olmak en önemli görevimiz. Perlit doğal yapısında bulunan gözenekli yapısı itibariyle kullanıldığı alanda maksimum izolasyon, yalıtım ve filitrasyon yapabilen bir üründür. Genleştirme Üretimi tamamlanan perlit doğal yalıtım kapsüllerine dönüşür ve oluşan boyutlama kendini muhafaza eder. Farklı hammaddelerdeki gibi sonradan gaz atığı yapmaz yani oksijenle tepkimeye girip eriyerek etrafa gaz salmaz. Diğer ürünlerde yaşanan performans kaybı, yerinde doğru kullanılan perlit’te kesinlikle söz konusu değildir. Yapılarda sağladığı doku uyumuyla bina ömrü sonlanana kadar kalır. Yapılarda İnper Perlit Mammuthus blok kullanımı durumunda en uygun maliyetle izolasyon konforu sağlanırken doğal toprak ve kum kaynaklarımızın verimsiz ve gereksiz tüketilmesi problemlerinin önüne geçerek korumuş olacaktır” dedi.

Yangın Riski Yüksek Olan Bölgelerde Hayat Kurtarıcı

İnper Perlit Genel Müdürü Özcan Kaya, Perlit içeriğine sahip olan ürünleri, çözüm detayları sayesinde ek masraflar olmaksızın yangın, ısı ile ses yalıtımını en üst seviyeye çıkararak, enerji ve ekonomi tasarrufu sağladıklarını bu yönden pazarda yeni ürünlerle farkındalıklarını ortaya koyacaklarını dile getirdi.

Kaya, “İleri teknolojimiz ve üretim ekibimizin katkılarıyla meydana getirilen Perstone markalı ürünlerimiz ambalaja girene kadar gözetim altında tutulur, kalite kontrolü tamamlanır. TSE standartlarına uygun olarak üretilmesinin yanı sıra piyasadaki diğer muadillere nazaran daha ekonomik ve daha kaliteli, kaliteden ödün vermeyen, yapı konforu yüksek bir ürün oluşturuldu. Bu detaylardan dolayı kullanılacak güvenilir bir yapı taşıdır. Çevre etkilerinden az etkilenen yapısıyla bu ürünler doğa dostu olması yönüyle kullanıcının isteklerini karşılamaya çaba gösteriyor. Fiziksel mukavemetinin yanında kimyasal dayanıklılıkta da üst düzey özelliklere sahiptir. Nefes alan ürün olduğundan oluşabilecek küf ve yosun için çözümdür. 1300 dereceye kadar olan sıcaklık dayanma gücüyle yangın riski yüksek olan yaşam alanlarında bölgelerde hayat kurtarıcıdır. Yangın esnasında kusursuz bir reflektör malzeme oluşu nedeniyle yangının katlara geçişini engeller. Havada yayılan sesleri ve darbeli seslerini çok iyi yalıtır” diye konuştu.

Hedefimiz Pazarda Hatırı Sayılır Bir Yer Edinmek

Perstone markalı ürünler içerisinde Mammuthus Blok, Pardus Panel, Octopus Örgü Tutkalı ve Walrus Yalıtım Sıva ürünlerinin yakın zamanda lansmanını yapacaklarını belirten Kaya, böylece inşaat sektörüne yeni bir yol haritası çizeceklerini aktardı.

Özcan Kaya, 2017 yılı içerisinde hedeflerinin pazarda hatırı sayılır kalıcı ve güçlü bir yer edinmek olduğunu vurguladı ve “MB Holding olarak her zaman üstün kalite anlayışımızı koruyor ve kendimizi sürekli yenileyip, geliştiriyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.